Awans dwóch roczników ! - 2011 oraz 2012

Na przekór przeciwnościom losu dwa roczniki w doskonałym stylu wywalczyły awans do I Ligi Wojewódzkiej.

Rocznik 2011 – Młodzik Starszy

Zaledwie po 3 miesiącach rocznik 2011 wraca do I-szej ligi. Zespół prowadzony przez Trenera Michała, awans zapewnił sobie już kilka kolejek przed końcem rozgrywek, ale ze względu na natłok zadań nie mieliśmy wolnej chwili żeby się pochwalić

W 12-stu kolejkach drużyna Młodzika Starszego zanotowała komplet zwycięstw (36 pkt) zdobywając 67 bramek, tracąc przy tym 27 goli. Średnia meczowa to 5,5 gola.

Mimo kompletu punktów to była trudna runda dla rocznika 2011. W czerwcu po spadku do II-giej ligi nastroje w zespole były „skomplikowane” i zespół opuściło kilku zawodników. Następnie drużyna musiała zmierzyć się z nieobecnością Trenera Michała, którego doskonale zastąpiła Trener Żaneta Jędrzejewska i Trener Jacek Borkowski. Warto podkreślić, że również oni mają niewątpliwy udział w awansie.

Mimo przeszkód, chłopcy z meczu na mecz prezentowali się coraz lepiej. Do drużyny wróciła radość z gry i spokój. Wszyscy Zawodnicy, Rodzice i Trener skupili się wyłącznie na ciężkiej pracy. Nikt nie myślał i nie mówił o awansie co dało bardzo pozytywne efekty.

Drużyna przetrwała trudne chwile i pokazała, że ma silny charakter. Sport uczy wielu rzeczy, ale najważniejszą nauką jest to, że po porażce trzeba wstać i dalej walczyć. Najłatwiej zawsze jest się poddać, zrezygnować, a my na przekór przeciwnościom losu wywalczyliśmy promocję w bardzo dobrym stylu.

Przed nami kolejna runda w I-szej lidze. Mamy świadomość, że będzie bardzo trudno się utrzymać. Być może na koniec sezonu znowu będziemy w gorszych humorach, ale jedno jest pewne, rocznikowi 2011 nie zabraknie ani woli walki, ani charakteru, ani chęci do ciężkiej pracy.

Przed startem rozgrywek zespół prawdopodobnie wyjedzie na zimowy obóz przygotowawczy (luty/marzec), a już od stycznia liczba treningów zostanie zwiększona. Liczymy również. że podczas okienka transferowego które zostanie otwarte lada chwila do zespołu trafi kilku nowych zawodników którzy wzmocnią rywalizację w Roczniku 2011.

Rocznik 2012 – Młodzik Młodszy

Przed rozpoczęciem sezonu 2022/2023 również rocznik 2012 nie ustrzegł się problemów. W naszych planach zwodnicy Młodzika Młodszego mieli rywalizować w I-szej Lidze Wojewódzkiej, jednak w związku ze spadkiem Rocznika 2011 (czerwiec 2023) Lubelski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o konieczności rozpoczęcia rywalizacji od II-giej ligi.

Już na starcie poczuliśmy więc spore rozczarowanie i niedosyt. Jakby tego było mało, zespół opuściło dwóch istotnych zawodników co sprawiło, że nastroje w drużynie były dalekie od idealnych Całe zamieszanie dotyczące startu w rozgrywkach z bardzo dużym spokojem przyjął Trener. Wyjaśnił chłopcom, że zespół nigdy nie zależy od jednego lub dwóch zawodników, a siła drużyny tkwi we wszystkich graczach Co do apetytów na grę w pierwszej lidze to drużyna zrozumiała, że musi na to zapracować i wywalczyć awans. Jak wszyscy dobrze wiemy zawsze lepiej smakuje to o co trzeba walczyć, niż to co dostajemy bez żadnego wysiłku

Wszystkie te rzeczy sprawiły, że rocznik 2012 w rozgrywkach II-giej ligi zaprezentował się bardzo dobrze. W dziesięciu meczach zdobyliśmy komplet 30-stu punktów. Nasz bilans bramkowy to 65 bramek zdobytych i 18 straconych. Średnio w każdym meczu zdobywaliśmy 6,5 bramki i traciliśmy tylko 1,8. Najtrudniejszym meczem było spotkanie z OSiR-em Biłogoraj, które rozstrzygnęliśmy na naszą korzyść w ostatnich minutach. OSiR ostatecznie zajął drugie miejsce tracąc do nas pięć „oczek”.

Ciężka, a momentami tytaniczna praca jaką wszyscy chłopcy włożyli w rundę jesienną sezonu 22/23 przyniosła zamierzone efekty i dzięki niej cały Klub może się cieszyć z awansu do I-szej ligi.

Przed nami okres przygotowań do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej. Podobnie jak rocznik 2011, drużyna 2012 myśli o organizacji zimowego zgrupowanie na którym w ciszy i w koncentracji zawodnicy będą mogli przygotować się do zmagań w I-szej lidze. Być może na zgrupowanie pojedzie z nami kilku nowych zawodników których szybko uda się wdrożyć do zespołu 2012.

Po awansie zarówno chłopcy, jak również sztab szkoleniowy nie „zwariował” i jest pełny pokory przed zbliżającym się wyzwaniem. Mamy świadomość, że gra i utrzymanie w I-szej lidze będzie bardzo trudne, jednak wynik jak zawsze jest otwarty i wierzymy że uda nam się udowodnić na boisku że nasze miejsce jest w najwyższej klasie rozgrywkowej.

KOŃCZĄC SKŁADAMY WIELKIE GRATULACJE WSZYSTKIM ZAWODNIKOM, TRENEROM, KIEROWNIKOM, RODZICOM ROCZNIKÓW 2011 oraz 2012