Deichmann 2015 - Finały U-11 (2004/2005)

W niedzielę swoje ostatnie mecze w tegorocznej edycji zmagań Deichmann 2015 rozegrały drużyny Niemiec i Kamerunu. Niestety obie nasze drużyny odpadły w początkowej fazie turnieju: Kamerun w 1/32, natomiast reprezentacja Niemiec w 1/16.

Kamerun swój pierwszy mecz (1/32 rozgrywek finałowych) rozegrał z reprezentacją Brazylii. Niestety po dość jednostronnym pojedynku nasz zespól przegrał 1:9 i zakończył udział w turnieju już po pierwszym spotkaniu. Bramkę dla drużyny Kamerunu strzelił Michał Miechowicz.

Drużyna Niemiec swój pierwszy mecz miała rozegrać z reprezentacją Słowenii. Przeciwnik nie stawił się na Arenie Lublin i awans do 1/16 rozgrywek stał się faktem. W kolejnej, jak się później okazało niestety ostatniej rundzie, przeciwnikiem był lider 'niemieckiej' grupy - drużyna Ghany. W trakcie rozgrywek grupowych nasza drużyna przegrała 1:6, więc wiadomo było, że mecz będzie ciężki.

Pierwsza połowa była bardzo dobra w wykonaniu naszych zawodników. Bardzo ładne akcje z obu stron i stworzone sytuacje spowodowały, że mecz trzymał w napięciu do samego końca pierwszej połowy. Niestety pod koniec pierwszej połowy kilka indywidualnych błędów spowodowało, że na przerwę w lepszych humorach schodziła drużyna Ghany. Bramka strzelona w ostatnich sekundach niestety podcięła delikatnie skrzydła naszym zawodnikom. Pomimo walki do końca w drugiej połowie, musieli gonić wynik i przeciwnicy wykorzystali to strzelając kolejne dwie bramki. Końcowy wynik: 0:3 i koniec przygody drużyny Niemiec z turniejem.

Pomimo przegranej chłopcom należą się duże brawa. Zagrali naprawdę dobry mecz i przy odrobinie szczęścia (np. strzał w słupek w pierwszej połowie) mecz mógł się zakończyć całkowicie odmiennym wynikiem.