HEKSA Niedrzwica Duża - Vrotcovia 1:2

W ostatnim meczu LL Młodzików Starszych w 2016 roku zespół Vrotcovii uległ na wyjeździe drużynie HEKSA Niedrzwica Duża 1:2 i tym samym zakończył dobrą passę meczów bez porażki.

Spotkanie pierwotnie miało się odbyć dwa tygodnie wcześniej, ale w związku z fatalnymi warunkami atmosferycznymi zostało przełożone na pierwszy weekend listopada.

Sobotnią potyczkę można śmiało nazwać meczem walki. Z racji małego i dość krótkiego boiska, obu zespołom trudno było utrzymać się przy piłce, stąd wiele akcji kończyło się stratami lub niedokładnymi zagraniami. W pierwszej części spotkania gra gości nie wyglądała najlepiej. Gospodarze z kolei wyszli na prowadzenie po rzucie rożnym, kiedy jeden z zawodników skutecznie zamknął dośrodkowanie kolegi. Chwilę później po złym ustawieniu w obronie HEKSA prowadziła już 2:0.

Od tego momentu gościom grało się zdecydowanie trudniej. Co prawda brakowało płynności w grze, ale mimo to udało się stworzyć kilka sytuacji. Po przerwie Vrotcovia starała się zdobyć gola kontaktowego i miała na to kilka szans, ale nie potrafiła ich wykorzystać. Dopiero po strzale z dystansu Kuby Biniędy piłka wpadła do siatki. Od tej pory gospodarze skupili się na obronie jednobramkowej zaliczki ograniczając się do gry z kontrataku. Z kolei Vrotcovia szukała swoich szans głównie w strzałach z dalszej odległości, bo zespołowe akcje sporadycznie im wychodziły. Mimo starań nie udało się odwrócić losów rywalizacji i w ostatnim meczu tego roku Vrotcovia musiała uznać wyższość rywali przegrywając 1:2.

Za zaangażowanie w grę w drugiej połowie cały zespół zasługuje na pochwałę. Mimo niekorzystnego wyniku zawodnicy do końca starali się doprowadzić do remisu. Martwi natomiast fakt, że kolejny raz zespół traci dwie bramki w przeciągu dwóch minut - brakuje odpowiedniej koncentracji. Zarówno trener jak i zawodnicy po spotkaniu powiedzieli sobie, że trzeba zakasać rękawy, nadal ciężko pracować aby wyeliminować błędy i wiosną spisywać się lepiej.

HEKSA Niedrzwica Duża - Vrotcovia 1:2 (0:2)

Bramka: Binięda

Vrotcovia: Saczuk, Dubis - Wójcik, Musiałowski, Ziętek - Osial, Kostecki, Binięda, Tatara - Trojnara oraz Piotrowicz, Hondzel, Domagała, Miechowicz, Sobot, Lato.