Piłkarska sobota Rocznik 2012

Sobota ponownie bardzo pracowita dla Orlika Starszego. Nasi młodzi adepci szlifują swoją formę przed rozpoczęciem zmagań rundy wiosennej.

Przed południe wzięliśmy udział w turnieju halowym organizowanym przez KS Lubliniankę. Zmierzyliśmy się z 6 drużynami: KS Ciecierzyn, Piotrcovia, Głusk, Sławin, Piaskovia oraz ekipa gospodarzy.

Turniej był rozgrywany w formule 4+1, a nasza drużyna była złożona z zawodników obu grup: Białej oraz Czerwonej.

Turniej był rozgrywany w formule bez klasyfikacji końcowej a każdy zawodnik otrzymał medal za udział. Wybrano najlepszego zawodnika, bramkarza oraz strzelca, którym został nasz zawodnik - Igor Ozga, wyłoniony po dodatkowych seriach rzutów karnych, z uwagi na taką samą ilość zdobytych bramek co zawodnik Piotrcovii. Igor dobrze panował nad swoimi emocjami i dzięki świetnemu skupieniu na zadaniu za każdym razem jego uderzenia znajdowały drogę do bramki bronionej przez najlepszego bramkarza turnieju.

Wzorowo zorganizowany turniej. Podziękowania dla KS Lublinianki za zaproszenie.

Kocki, Więckowski, Martyniuk, Sołtys, Ozga, Szewczyk, Sobczyk, Stefaniak, Galant, Gierada

Tego samego dnia, tylko wieczorem przy oświetleniu, grupa Biała rozegrała dodatkowo sparing z drużyną Sygnału Lublin w formule 8+1.

Zawodnicy z jedną tylko zmianą, nie zamierzali przejść obok meczu mimo późnej pory i ciężkich warunków pogodowych.

Od samego początku weszliśmy na wysokie obroty, ale w pierwszej połowie zdecydowanie brakowało skuteczności. Jednak w drugiej odsłonie, po rozmowie z trenerem i drobnych korektach w rozgrywaniu piłki i ten element został poprawiony.

Chłopcy pokazali, że potrafią skutecznie przekładać formę treningową na mecze. Cieszy też fakt, że wszyscy zawodnicy z chęcią i zaangażowaniem występują na wszystkich pozycjach na boisku. Taki stan rzeczy jest mocno pożądany przez trenera - ważne by zawodnik potrafił bez narzekania wyjść ze swojej strefy komfortu i dać z siebie wszystko. Mega!

Podziękowania dla Sygnału Lublin za kolejne zaproszenie na sparing. Wielkie brawa i wyróżnienie także dla Janka, Alana i Igora, którzy tego dnia zagrali zarówno w turnieju jak i sparingu. Cała drużyna zasługuje na pochwałę za zaangażowanie w meczu.

Satkowski, Kaźmierczak, Rudziński, Głaszczka, Adamek, Jargiło, Ozga, Szewczyk, Kaźmierczak, Galant