Vrotcovia - MOSiR Lubartów 2:5

Bardzo bolesnej porażki doznali zawodnicy Vrotcovii w kolejnym meczu LL Młodzików Starszych ulegając na własnym boisku MOSiR-owi Lubartów 2:5.

Mecz w pierwszej połowie toczył się w ciężkich warunkach atmosferycznych. Padający deszcz i śliska murawa nie ułatwiały operowania piłką obu zespołom. W początkowych minutach wydawało się, że lepiej w tej sytuacji będą sobie radzić gospodarze. Jednak po kilku minutach goście wyszli na prowadzenie po niefortunnej interwencji defensywy Vrotcovii. Nie minęło kolejnych pięć minut, a zespół z Lubartowa podwyższył na 2:0 po dużym błędzie w ustawieniu defensywy gospodarzy. Nienajlepszy dzień miał też arbiter, który podejmował w tym spotkaniu dość kontrowersyjne decyzje, czym spowodował, że na boisku momentami robiło się bardzo nerwowo.

Szybko stracone dwie bramki nieco podłamały nasz zespół, ale kilka minut później Kuba Binięda oddał wydawać by się mogło niegroźny strzał z dystansu, ale bramkarz gości popełnił błąd i zdobył gola kontaktowego. Mimo przewagi Vrotcovii w końcówce wynik nie uległ zmianie i do przerwy Vrotcovia przegrywała 1:2.

W szatni zawodnicy i trener powiedzieli sobie wyraźnie jakie błędy należy wyeliminować, aby odwrócić losy spotkania. Niestety tuż po wznowieniu gry rywale trafili na 3:1 i stało się jasne, że o korzystny wynik będzie bardzo ciężko. Na domiar złego gospodarze przestali walczyć i efektem były dwa kolejne gole dla lubartowian. Vrotcovia przebudziła się dopiero w ostatnich fragmentach i zamknęła rywali na ich połowie. Sytuacji do zdobycia bramek było wiele, ale udało się wykorzystać zaledwie jedną i ostatecznie Vrotcovia musiała przełknąć gorycz porażki ulegając 2:5.

Niestety w drugim meczu z rzędu tracimy aż pięć bramek i ta sytuacja jest mocno niepokojąca. W meczu z drużyną z Lubartowa zabrakło przede wszystkim odpowiedniej koncentracji, co rywale bezlitośnie wykorzystali to tuż po przerwie. W nadchodzącym tygodniu przed trenerem i zawodnikami bardzo dużo ciężkiej pracy. Jednak prawdziwy zespół poznaje się po tym, jak reaguje na porażki i czy potrafi wyciągnąć z nich odpowiednie wnioski.

Vrotcovia - MOSiR Lubartów 2:5 (1:2)

Bramki: Binięda, Trojnara

Vrotcovia: Saczuk - Duda, Parol, Domagała - Lato, Kostecki, Binięda, Ziętek - Trojnara oraz Wójcik, Tatara, Miechowicz, Dubis.