Wznowienie treningów ważne informacje !!!

Szanowni Państwo❗️

Już wkrótce rozpoczniemy treningi - poniżej zamieszczamy „garść” podstawowych informacji o tym jak będą wyglądać zajęcia w dobie walki z pandemią COVID.

⬇️⬇️⬇️

Planowany termin rozpoczęcia zajęć to środa 06.V.2020. Dlaczego środa a nie poniedziałek?? Sytuacja zmienia się bardzo szybko i mamy nadzieję że do momentu wznowienia treningów Rząd wyda jeszcze jakieś komunikaty łagodzące obostrzenia dot. zajęć na świeżym powietrzu.

Zajęcia będą odbywać się w grupach 6 zawodników + Trener. Zajęcia będą trwać od 45 do 60 min. Czas trwania zajęć musi ulec zmniejszeniu tak, aby każda grupa mogła odbyć swój trening. Niestety mimo naszych rozbudzonych oczekiwań wszystko wskazuje na to że na boisku może przebywać wyłącznie 6 zawodników bez względu na wielkość obiektu. Liczyliśmy że będziemy mogli boiska podzielić na sektory i trenować jednocześnie w kilka grup. Niestety ostatnie informacje brzmią następująco: „… niezależnie od wielkości boiska/stadionu na murawie może przebywać sześciu zawodników. Chodzi o to, aby ograniczyć liczbę uczestników i ryzyko zakażenia koronawirusem. NIE MA WIĘC MOŻLIWOŚCI, ABY NA PEŁNOWYMIAROWYM BOISKU BYŁO WIĘCEJ UCZESTNIKÓW. Zarówno na orlikach, boiskach szkolnych jak i pełnowymiarowych może przebywać taka sama liczba uczestników. Nie będzie miała znaczenia powierzchnia boiska, ale konkretna liczba uczestników.” (źródło. Piłka Nożna)

Każdy rodzic będzie zobowiązany do podpisania oświadczenia dot. rozumienia zagrożeń wynikających z uczestnictwa w zajęciach jak również oświadczenie o braku objawów chorobowych u chłopca uczestniczącego w zajęciach. 

Każdy zawodnik będzie zobowiązany do posiadania rękawiczek – nie muszą być lateksowe – wystarczą zwykłe rękawiczki bawełniane. Bidon każdego zawodnika będzie oddalony od bidonów pozostałych zawodników. 

‼️Podczas trwania zajęć KAŻDY RODZIC ZOBOWIĄZANY JEST DO POZOSTANIA W SAMOCHODZIE. Wyjątkiem będą grupy 2012 – 2013 oraz 2014 i młodsi. Rodzice w tych grupach mogą przebywać wokół boiska ale każdy ma stać w odległości powyżej 3 m od pozostałych rodziców. Rodzice przez czas trwania treningu muszą pozostać w maseczkach lub mieć inne zakrycie twarzy – nie dotyczy to osób które będą w samochodach. 

Skład grup treningowych oraz harmonogram zajęć zostanie opublikowany na naszym FB w najbliższych dniach. Zachęcamy do śledzenia.