Zawisza Garbów - Vrotcovia 2:4

W sobotę w ramach ósmej kolejki LL Mł Starszych zespół Vrotcovii pokonał na wyjeździe Zawiszę Garbów 4:2.

Zespół z Vrotcovii musiał radzić sobie w starciu z Zawiszą w nieco okrojonym składzie. Mecz toczył się w dość nieprzyjemnych warunkach. Chłód i siąpiący od czasu do czasu deszcze nie pomagał w grze zawodnikom obu drużyn. Dodatkowo stan murawy sprawiał, że momentami ciężko było wymienić choćby kilka celnych podań.

W początkowej fazie spotkania na boisku dominowała walka w środku pola, a obie drużyny starały się nie popełniać błędów w defensywie. Jednak z czasem zaczęła się zarysowywać przewaga gości. Efektem tego była składna akcja Vrotcovii zakończona celnym strzałem Kacpra Trojnary. Goście postanowili pójść za ciosem i kilka minut później Michał Miechowicz odblokował się po kilku meczach bez zdobytej bramki i podwyższył na 2:0. W końcówce pierwszej połowy na strzał z dystansu zdecydował się Kacper Trojnara, piłka odbiła się rykoszetem od jednego z obrońców i wpadła do bramki gospodarzy.

Po przerwie Vrotcovia starała się kontrolować sytuację na boisku z głównym założeniem - zachowania czystego konta. Po zagraniu ręką w polu karnym jednego z graczy gospodarzy Kuba Binięda zdobył gola z rzutu karnego i było już 4:0 dla Vrotcovii. Niestety w ostatnich fragmentach, na skutek błędów indywidualnych, a także złemu ustawieniu w linii obrony gospodarze zdołali zdobyć dwa gole i mecz zakończył się wynikiem 4:2.

Po sobotnim spotkaniu brawa należą się całemu zespołowi. Na szczególnie duże słowa uznania zasłużył Kuba Binięda. "Binio" nie bał się brać na siebie ciężaru gry, a w ważnym momencie skutecznie wykonał rzut karny. Z bardzo dobrej strony pokazał się także Krystian Ziętek, który wystąpił na nietypowej dla siebie pozycji prawego obrońcy. Cieszy też kolejny bardzo dobry mecz Kewina Wójcika na lewej stronie defensywy, a także bardzo ambitna gra Michała Miechowicza, który w starciu z Zawiszą nie odstawiał nogi i poza golem zanotował kilka ważnych odbiorów piłki.

Zawisza Garbów - Vrotcovia 2:4 (0:3)

Bramki: Trojnara (2), Miechowicz, Binięda - z karnego

Vrotcovia: Saczuk - Ziętek, Kostecki, Wójcik - Osial, Binięda, Lato, Miechowicz - Trojnara oraz Domagała, Hondzel, Piotrowicz.